Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta aktier, värdepapper och andelar i andra bolag samt bedriva verksamhet inom restaurang- och nöjesbranschen och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 40 | 47 | 52 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 945 | -1 352 | -1 744 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 5 086 | 6 814 | 4 377 |
| Årets resultat (tkr) | 6 770 | 8 402 | 5 768 |
| Summa tillgångar (tkr) | 42 933 | 37 948 | 32 942 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 40 | 47 | 52 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 945 | -1 352 | -1 744 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 5 086 | 6 814 | 4 377 |
| Årets resultat (tkr) | 6 770 | 8 402 | 5 768 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 27 567 | 21 523 | 12 969 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 15 367 | 16 425 | 19 973 |
| Tillgångar (tkr) | 42 933 | 37 948 | 32 942 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 41 519 | 37 749 | 32 347 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 298 | 298 | |
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 116 | 199 | 297 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 42 933 | 37 948 | 32 942 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 20 | 24 | 26 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -4862.5% | -2876.6% | -3353.8% |
| Soliditet | 96.7% | 99.5% | 98.2% |
| Kassalikviditet | 1377.0% | 8253.8% | 6724.9% |
Ivarsson Nöje AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 2 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta aktier, värdepapper och andelar i andra bolag samt bedriva verksamhet inom restaurang- och nöjesbranschen och därmed förenlig verksamhet.